4392874. Space Age patchwork soffelement/fåtölj med sovfunktion, 1970-tal.
1970-talets lapptäckande soffelement, metallkonstruktion med färgglatt plyschskydd,
Mått ca.: h. 66 cm, b 70 cm, djup 85-195 cm.
Åldersanpassat skick med tecken på slitage, 3 knappar saknas.