GAB, Stockholm 1950/60-tal.
12 skedar, längd 18cm.
6 gafflar, längd 20,8cm.
3 gafflar, längd 17,8cm.
6 knivar, längd 25cm.
3 gafflar, längd 22cm.
Smörkniv, längd 16,5cm.
Total vikt exklusive knivar med rostfria blad, ca 1067 gram.
Bruksrepor.
GAB, Stockholm 1950/60-tal.
12 skedar, längd 18cm.
6 gafflar, längd 20,8cm.
3 gafflar, längd 17,8cm.
6 knivar, längd 25cm.
3 gafflar, längd 22cm.
Smörkniv, längd 16,5cm.
Bruksrepor.