ÖLGLAS och VINGLAS, 9 delar, "Hertig Carls glas", Rejmyre glasbruk, 1900-tal.

439114. ÖLGLAS och VINGLAS, 9 delar, "Hertig Carls glas", Rejmyre glasbruk, 1900-tal.

Grön glasmassa med dekor i relief.
5 st ölglas, höjd 21,5 cm.
4 st vinglas, höjd 13 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 st ölglas, höjd 21,5 cm.
4 st vinglas, höjd 13 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 957