Kubbstol av furu med förvaringsutrymme i sitsen.
Höjd ca 85 cm, diameter ca 55 cm, sitthöjd ca 42 cm, 55 cm djup.
Bruksskick, repor, märken.
Bruksskick, repor, märken.