ACKE OLDENBURG. "Tessie sittande".

4389634. ACKE OLDENBURG. "Tessie sittande".

Blandteknik på duk, 101 x 75,5 cm, inklusive ram 103 x 78 cm. Signerad Acke O och daterad 53.

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Repor, färgbortfall. Duken spikad i undre och nedre kant.

Tema

Acke Oldenburg - en säregen bildvärld

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 696