SVEN MARKELIUS. Stolar, "Orkesterstolen", Stapelbara, 1900-tal (6 st).

4389552. SVEN MARKELIUS. Stolar, "Orkesterstolen", Stapelbara, 1900-tal (6 st).

Höjd: 81 cm
Sitthöjd: 47 cm
Bredd: 45,5 cm.

Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre färg/materialbortfall, inga övriga anmärkningar.

Sven Markelius (1889–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: 81 cm
Sitthöjd: 47 cm
Bredd: 45,5 cm.

Sven Markelius (1889–1972)

Antal besök: 610