BÖSSA, slaglås, sent 1700/1800-tal.

4389533. BÖSSA, slaglås, sent 1700/1800-tal.

Helstockat slaglåsgevär. Märkt Märkt: CRS.
Bälte med kruthorn medföljer

Längd: 121 cm.

Bruks- och åldersbaserat slitage, pluggad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bälte med kruthorn medföljer

Längd: 121 cm.

Antal besök: 655