BRICKBORD, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

4389344. BRICKBORD, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Med lös bricka i bemålad plåt. Gråmålad benstomme med kannelerade ben.
Bredd 75 cm. Djup 50 cm. Höjd 70,5 cm.

Bruksslitage. Renoverat med senar bemålning. Visst färgbortfall. Stomme med mindre torrsprickor.

Tema

Art & Antiques XI

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Art & Antiques XI

Antal besök: 1 213