438866. MAT samt KAFFESERVIS, 104 delar, porslin, bland annat Hackefors, 1900-tal.
12 djupa tallrikar
12 mattallrikar
12 assietter
11 mindre tallrikar
2 uppläggningsskålar
6 uppläggningsfat
tillbringare
såsskål
9 kaffekoppar
12 kaffefat
gräddkanna
sockerskål
kaffekanna
11 moccakoppar, Hackefors
12 moccafat, Hackefors.
Bruksslitage.
Nagg finnes.
Sockerskål med lagningar.
Kaffekanna med skadad pip.