MAT samt KAFFESERVIS, 104 delar, porslin, bland annat Hackefors, 1900-tal.

438866. MAT samt KAFFESERVIS, 104 delar, porslin, bland annat Hackefors, 1900-tal.

12 djupa tallrikar
12 mattallrikar
12 assietter
11 mindre tallrikar
2 uppläggningsskålar
6 uppläggningsfat
tillbringare
såsskål
9 kaffekoppar
12 kaffefat
gräddkanna
sockerskål
kaffekanna

11 moccakoppar, Hackefors
12 moccafat, Hackefors.

Bruksslitage.
Nagg finnes.
Sockerskål med lagningar.
Kaffekanna med skadad pip.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 djupa tallrikar
12 mattallrikar
12 assietter
11 mindre tallrikar
2 uppläggningsskålar
6 uppläggningsfat
tillbringare
såsskål
9 kaffekoppar
12 kaffefat
gräddkanna
sockerskål
kaffekanna

11 moccakoppar, Hackefors
12 moccafat, Hackefors.

Bruksslitage.
Nagg finnes.
Sockerskål med lagningar.
Kaffekanna med skadad pip.

Antal besök: 1 046