PORSLINSFÖREMÅL, 5 st, porslin, Kina.

4387739. PORSLINSFÖREMÅL, 5 st, porslin, Kina.

Skålar med fat diameter 10,5 cm
Skål höjd 5,5 cm
Vas Hong Kong höjd 23 cm
Urna höjd 22 cm.

Urna med skador/lagningar samt saknar lock
Inre beläggning
Märken, glasyrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål höjd 5,5 cm
Vas Hong Kong höjd 23 cm
Urna höjd 22 cm.

Inre beläggning
Märken, glasyrsprickor.

Antal besök: 186