guld hänge med kedja.

guld hänge med kedja.
4387500. guld hänge med kedja.

Hängsmycke tidigt 1900-tal med kedja, tillverkat av 15 kt guld, infattat med pärlor och 2 safirer. Mått ca. Hänglängd 5,5 cm, kedjelängd 42,5 cm. Totalvikt ca. 9,1 gram.

tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

tecken på slitage.

Antal besök: 227