43863. PARTI SILVER, 3 delar, Sockerskål, gräddkanna, sockerruska, Engelska stämplar, 1900-tal. Vikt 601 gram.
Sockerskål samt gräddkanna Asprey, London. Sockerskålens längd inklusive hänklar 18,5, höjd 9,5 cm.
Sockerruska höjd ca 15 cm.
Slitage, bucklor. Sockerruskans lock kan ej stängas.