MARI SIMMULSON. Vas, lergods, Upsala-Ekeby.

4386029. MARI SIMMULSON. Vas, lergods, Upsala-Ekeby.

Vas i glaserat lergods med motiv av kvinna. Etikettmärkt "Upsala-Ekeby", monogramsignerad undertill.
Höjd 14 cm, bredd 7 cm, djup 7 cm.

Bruksslitage. Invändigt smuts.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 153