PARTI BÖCKER, främst franska författare på franska, 13 delar, bl a Victor Hugo och Theatre de Voltaire, Paris, 1800-tal.

438589. PARTI BÖCKER, främst franska författare på franska, 13 delar, bl a Victor Hugo och Theatre de Voltaire, Paris, 1800-tal.

Theatre de Voltaire, Paris 1849
André Gide, Paludes, Gallimard, Paris 1926
Victor Hugo, 2 band av L'homme qui rit, Paris 1869
Essais de Montaigne, 2 band, Paris
Christian de Caters, Visages de la Suède, 1930
Anatole France, Le puits de Saint Claire, Paris
V Duruy, 2 band, Histoire de France, Paris 1870, första utgåva
Alphonse Daudet, Tartarin de Tarascon, Paris
Oeuvres Complètes de comte Xavier de Maistre, Paris
Letters de Pline le Jeune suivies du Panégyrique de Trajan, Paris
Livius, Alschefski på latin, Berolini 1843.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 059