ROCKBLAD. Allmoge, trä, daterad 1864.

4385782. ROCKBLAD. Allmoge, trä, daterad 1864.

Rockblad/linfäste i trä med genombruten och skuren dekor. Daterad på baksida "1864" samt "AB, JD".
Längd 49 cm, bredd 16 cm, höjd ca 3 cm.

Bruksslitage. Repor/avskavd färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 167