FÅTÖLJER, 7 st, rotting.

FÅTÖLJER, 7 st, rotting.
4385116. FÅTÖLJER, 7 st, rotting.

Proveniens: Johannesbergs Slott.
7 st mörkbetsade rottingfåtöljer med kopplade ben. Stoppade vändbara dynor i ljust tyg.
Höjd ca 79 cm, sitthöjd ca 44 cm, bredd ca 73 cm, djup ca 65 cm.

Slitage, band saknas/är skadade, färgbortfall, skav, fläckar, hål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 497