TALARSTOL, troligen från en frimurarloge, 1700/1800-tal.

438430. TALARSTOL, troligen från en frimurarloge, 1700/1800-tal.

Bemålad i blått. Dekor av förgylld sköld med frimurarsymboler. Längd 80 cm, bredd 49 cm, höjd 85 cm.

Slitage samt skador. Skivan med hål. Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 116