UNBEKANNTER KÜNSTLER. Matterhorn. Romantisk målning i originalram.
438408. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Matterhorn. Romantisk målning i originalram.
Olja på duk, signerad ”A. Röhr” nere till höger och oläsligt daterad (ca 1870/80), gammal Hannoveransk återförsäljaretikett a tergo, i antik originalram. Mått ca. Ram 83 x 67 cm, målning 58 x 42 cm.