TORD BJÖRKLUND. FÅTÖLJER, ett par, "Klinte", IKEA.

4383171. TORD BJÖRKLUND. FÅTÖLJER, ett par, "Klinte", IKEA.

Kromad stålrörsstomme, sits och rygg i svart läder. Bredd 65, djup 62, höjd 75 cm.

Bruksslitage. Metallen anlupen, en skruv utbytt vilket gör ena stolen något ostadig. Lädersitsarna limmade undertill samt kompletterade med pålimmade läderremsor. Smärre skador.

Tord Björklund (1939–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Tord Björklund (1939–2018)

Antal besök: 523