GLAS och NYSILVER, 16 delar, 1800-1900-tal.

43831. GLAS och NYSILVER, 16 delar, 1800-1900-tal.

Saltkar, ett par, glas.
Såsskål, nysilver, CG Råström.
Sockerskål, empirstil, nysilver, GAB.
Snappsglas, 10 st, slipad dekor.
Lockskål, glas, slipad dekor.
Höjd ca 2-29 cm.

Lockskål och saltkar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Saltkar, ett par, glas.
Lockskål, glas, slipad dekor.
Höjd ca 2-29 cm.

Antal besök: 1 147