KINESISK BRODERAD SILKE KVÄLLSVÄSKA.

4382919. KINESISK BRODERAD SILKE KVÄLLSVÄSKA.

En kinesisk aftonväska, broderad med insekter och blå blommor, med ett genomborrat förgyllt metallfiligranfäste och sidenfodrad interiör. Även med en mindre väska inuti, och i lådan. 14 cm hög, 18 cm bred, låda 23 cm x 15 cm.

väska i gott skick, lite fläckning/slitage på metallfästet över tid.
låda, lite sliten runt kanterna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 167