4382539. BOKHYLLA, 1930/40-tal.
Två sektioner med skåp nertill, öppna flyttbara hyllplan upptill.
Bredd 181, djup 31, höjd 128 cm.
Bruksslitage. Några fuktfläckar, mindre avslag och skrapmärken. Bakstycke med uppborrat hål. Nyckel finns.
Nyckel/nycklar finns.