SERVERINGSSPADE, nysilver, Dufva, 1901-1933.

4380472. SERVERINGSSPADE, nysilver, Dufva, 1901-1933.

Serveringsspade för sparris, nysilver, blomsterdekor, 1901-1933.
Stämplad A.G. Dufva (efter. Axel Gabriel Dufva, Stockholm 1822-1897) N.S
Längd ca 27 cm.

Mindre ytslitage/bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 27 cm.

Antal besök: 143