4379990. AYNSLEY BOXAD KAFFESATS MED SILVERFÄSTEN.
KAFFEKOPPAR OCH FAT, sex stycken, med blå och vit dekoration och förgyllda fälgar. Kopparna med silverfästen, märkta för Birmingham 1912. I ett monterat fodral (fodral 35,5 cm x 27 cm).
ett fat med en liten nibble till foten, annars verkar föremålen bra. Fodral med lite slitage på platser.