AYNSLEY BOXAD KAFFESATS MED SILVERFÄSTEN.

4379990. AYNSLEY BOXAD KAFFESATS MED SILVERFÄSTEN.

KAFFEKOPPAR OCH FAT, sex stycken, med blå och vit dekoration och förgyllda fälgar. Kopparna med silverfästen, märkta för Birmingham 1912. I ett monterat fodral (fodral 35,5 cm x 27 cm).

ett fat med en liten nibble till foten, annars verkar föremålen bra. Fodral med lite slitage på platser.

Tema

20th Century Art & Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

20th Century Art & Design

Antal besök: 587