SÄNGBORD, med marmorskiva, senklassicism.

4379005. SÄNGBORD, med marmorskiva, senklassicism.

Sängbord i senklassicistisk stil med vit marmorskiva och uppsats med snäckdekor. Fanerad stomme med svarvade kolonner, dörr och låda med dekorerade speglar. Invändigt med hylla. Svarta porslinsknoppar. 1800-talets senare del. Mått: total höjd ca 113 cm, bredd 42 cm, djup 45 cm.

Bruksslitage, skav och märken förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 453