SIDOBORD. Jugend, ek.

SIDOBORD. Jugend, ek.
4378878. SIDOBORD. Jugend, ek.

Bord i ek med raka, avsmalnande ben, ett lådfack samt nedre hyllplan. Överkant med ryggbräda dekorerad med handsnidad motivdekor i form av tre kottliknande blommor i relief. Lådan försedd med beslag i metall.

Mått: höjd ca 92 cm (inkl. ryggbräda), bredd ca 65 cm, djup ca 50 cm.

Bruksslitage, mindre märken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 329