DAVID GRIFFITHS, M.B.E. (B. 1939). PORTRÄTT AV PATRICK PROCTOR.

4378370. DAVID GRIFFITHS, M.B.E. (B. 1939). PORTRÄTT AV PATRICK PROCTOR.

Olja på duk, signerad, 60 x 76cm (bild), 65 x 81cm (ram)

Patrick Proctor var på Slade med Griffiths, och detta porträtt finns på omslaget till en nyligen publicerad bok med porträtt av Griffiths.

Bra skick.

Tema

20th Century Art & Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Bra skick.

Tema

20th Century Art & Design

Antal besök: 705