GUNNAR BRUSEWITZ. Ur "Jakt" av Gunnar Brusewitz.

4378021. GUNNAR BRUSEWITZ. Ur "Jakt" av Gunnar Brusewitz.

4 st samramde akvareller, varierande storlek 30 x 18 cm till 7 x 15 cm. Rammått 57 x 67 cm. Signerade G. Brusewitz och daterade -65.

Förlaga till illustration till ”Jakt” av Gunnar Brusewitz (1967), b.la. "Ludvig XIII", sid 52.

Ej examinerade ur ram.

Gunnar Brusewitz (1924–2004)

Tema

Gunnar Brusewitz - Jakten, staden naturen

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej examinerade ur ram.

Gunnar Brusewitz (1924–2004)

Tema

Antal besök: 334