4377806. FIOL MED STRÅKAR. kopia efter Stradivarius, Tyskland, 1900-tal.
Etikettmärkt "Antonius Stradivarius Cremonensis - Faciebat Anno 1736". Ca 59x18 cm. Två stråkar, längd ca 74-75 cm.
Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Ingen funktionsgaranti lämnas.