Fanerat med alm. Tudelat. Överdel med glasat och spröjsat dörrpar samt bakomliggande hyllplan. Underdel med två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Dörrar med räfflad dekor. Längd 100. Bredd 42. Höjd 184 cm.
Smärre slitage.
Nyckel/nycklar finns.
Smärre slitage.
Nyckel/nycklar finns.