JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stallinteriör, olja på duk signerad J Arsenius Kop L Ribbing 95.

437554. JOHAN GEORG ARSENIUS. Efter. Stallinteriör, olja på duk signerad J Arsenius Kop L Ribbing 95.

Två hästar och en hund i stall med spiltor.
Bilden, som är en kopia av John Arsenius original, har hängt på fideikommisset Ulfsnäs. Konstnären och tillika godsägaren Lennart Ribbing har vidimerats av barnbarnet Ulla Olin genom en påskrift i kulspetspenna på spännramen.
"Kopierad av Lennart Ribbing min farfar ULLA OLIN Tavlan hängde i farfars rum på Ulfsnäs efter Farmor död

62x80, ramad 77x85 cm.

Slitage, färgbortfall, duken bör sträckas.

Gör en kostnadsfri värdering!

62x80, ramad 77x85 cm.

Antal besök: 1 775