EN HANDMÅLAD HERCULES CYCLES REKLAMSKYLT.

4374557. EN HANDMÅLAD HERCULES CYCLES REKLAMSKYLT.

”The Choice Of Modern Youth Hercules Cycles”, 1900-talets reklamskylt ombord föreställande en leende dam och en cykel, inskriven ”Rough Sketch”, stämplat på baksidan med upphovsrätt för ”James Laworth & Bro., LTD. London.', 53 cm x 38 cm.

Med märken och slitage som står i proportion till ålder, lite fukt och smutsiga märken ofta till vänster sida, ett hörn med viss skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 191