4374557. EN HANDMÅLAD HERCULES CYCLES REKLAMSKYLT.
”The Choice Of Modern Youth Hercules Cycles”, 1900-talets reklamskylt ombord föreställande en leende dam och en cykel, inskriven ”Rough Sketch”, stämplat på baksidan med upphovsrätt för ”James Laworth & Bro., LTD. London.', 53 cm x 38 cm.
Med märken och slitage som står i proportion till ålder, lite fukt och smutsiga märken ofta till vänster sida, ett hörn med viss skada.