MATSERVIS, 54 delar, porslin, Hackerfors, omkring 1900-talets mitt.

4374447. MATSERVIS, 54 delar, porslin, Hackerfors, omkring 1900-talets mitt.

12 mattallrikar, diameter ca 25 cm.
11 entrétallrikar, diameter ca 20,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 20,5 cm.
12 assietter, diameter ca 17 cm.
4 serveringsfat, längd ca 26,5-39,5 cm.
2 serveringsskålar, diameter ca 20,5 cm.
1 såssnipa, höjd ca 11,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 såssnipa, höjd ca 11,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 556