ALLART VAN EVERDINGEN (1621-1675). ”Das Entladen eines Kahns (Unloading the barge)”, etsning.

4373499. ALLART VAN EVERDINGEN (1621-1675). ”Das Entladen eines Kahns (Unloading the barge)”, etsning.

Hollstein 20. Bildmått: 10 x 10,4 cm.

Proveniens:
Greve Axel Gabriel Bielke (1800-1877), stämpel Lugt 414a.
Nationalmuseum Stockholm. Utgallring av dubletter 1903-1904, stämpel Lugt 1982.

Fläckar längs kanterna. Beskuren. Ej ramad.

Tema

Art & Antiques sommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens:

Tema

Art & Antiques sommar

Antal besök: 409