TIAS ECKHOFF. Bestick, 43 delar, "Cypress", sterlingsilver, för Georg Jensen, Danmark.

4372932. TIAS ECKHOFF. Bestick, 43 delar, "Cypress", sterlingsilver, för Georg Jensen, Danmark.

Stämplade, bestående av
6 gafflar, längd 19 cm
6 gafflar, längd 17 cm
6 knivar, rostfritt blad, längd 22 cm
6 knivar, rostfritt blad, längd 20 cm
6 skedar, längd 15,5 cm
6 skedar, längd 18 cm
6 skedar, längd 12,5 cm
1 stekgaffel, längd 21 cm
Vikt ex knivar med rostfritt blad, ca 1160g.

Bruksspår, repor förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplade, bestående av
6 gafflar, längd 19 cm
6 gafflar, längd 17 cm
6 skedar, längd 15,5 cm
6 skedar, längd 18 cm
6 skedar, längd 12,5 cm
1 stekgaffel, längd 21 cm

Bruksspår, repor förekommer.

Antal besök: 316