4370907. BOKHYLLA, ca 1950/60-tal.
Stomme i teak med svartmålade detaljer och beslag i mässing. Underdel med lucka och fem stycken lådor.
Höjd: 159,5 cm
Bredd: 94 cm
Djup: 42 cm.
Bruks- och åldersbaserat slitage, stötskador och materialbortfall, repor och märken, inga övriga anmärkningar.