4370639. BORDSUR, 8 st, 18/1900-tal.
Junghans vitmetall med nycklar 3 st. Höjd 15 cm.
Bordsur med träfodral bla Junghans. Nycklar.
Bordsur i mässing märkt "Guggenbühl Merian" med nyckel. Höjd 11 cm.
Klocka metalllegering med örn i krön.
Klocka metall med alarmfunktion "Western Clock".
Högsta höjd 28 cm, största bredd 19 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage. Delar kan saknas. Ett Junghansur i vitmetall saknar skruv till baklucka. Ett ur med två saknade träknoppar. "Western Clock" med rost.
Ej funktionstestat. Ingen funktionsgaranti lämnas.