HILMA PERSSON-HJELM. Vas, glaserat lergods.

437050. HILMA PERSSON-HJELM. Vas, glaserat lergods.

Vas med glasyr i blått, grönt och grått, signerad och daterad
1921, höjd 10,5 cm.

Bruksslitage och liten nötning på fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

1921, höjd 10,5 cm.

Antal besök: 964