LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

4370300. LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

Stomme i mässing. Behängd med prismor. Sex ljushållare, sex elektriska ljuspunkter. Diameter ca 56, höjd 65 cm.

Bruksslitage. Repor och märken, enstaka prismor kan saknas. Ej funktionstestad, ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 519