POLISHATT samt POLISMÖSSA, Sverige, 1900-talets andra hälft.

437019. POLISHATT samt POLISMÖSSA, Sverige, 1900-talets andra hälft.

Polishatt med skärm, storlek 57½, märkt HAB.
Polismössa i okänd storlek, längd 29 cm.
Ett par arm-reflexer, 25 x 21,5 cm, samt elastiskt bälte medföljer.

Bruksslitage, polismössa med skador/lossade sömmar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 700