MATSERVIS, 41 delar, porslin, "Weixö", Gustafsberg.

4370134. MATSERVIS, 41 delar, porslin, "Weixö", Gustafsberg.

12 djupa tallrikar diameter 24 cm.
12 assietter diameter 19 cm.
11 förrättstallrikar diameter 23 cm.
2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såsskål samt soppterrin.

Förgyllningsslitage. Krackeleringar med missfärgningar. Några nagg samt några sprickor förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter diameter 19 cm.

Antal besök: 327