4370134. MATSERVIS, 41 delar, porslin, "Weixö", Gustafsberg.
12 djupa tallrikar diameter 24 cm.
12 assietter diameter 19 cm.
11 förrättstallrikar diameter 23 cm.
2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såsskål samt soppterrin.
Förgyllningsslitage. Krackeleringar med missfärgningar. Några nagg samt några sprickor förekommer.