BÖCKER, HÄFTE OCH KARTA, 8 delar, Linköping, 1800-1900-tal.
4370062. BÖCKER, HÄFTE OCH KARTA, 8 delar, Linköping, 1800-1900-tal.
Bland annat Beskrifning öfver Linköpings län af Wilh. Tham. 2 band, LJ Hjertas förlag, tryckt hos Joh. Beckman, Stockholm 1854.
Generalstabens karta över Sverige, blad 45, Linköping, ca. 49x62 cm.
"Linköping", Einar Jagerwall, ca. 34x25 cm.
Fläckar.
Karta med skador.
Sidor ej fullständigt genomgångna.
Fläckar.
Karta med skador.