ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, DUX okänd formgivare 1900-talets mitt.

436966. ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, DUX okänd formgivare 1900-talets mitt.

Fåtölj med björkstomme och stålfjädrad sits. Fast klädsel i blommig kretongtextil med lös nackkudde.
Etikettmärkt Madrass-Fabriken DUX AB Åseda.
Höjd 105, bredd 75.

Sliten och blekt textil, i övrigt gott bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 105, bredd 75.

Antal besök: 2 836