STOLAR, 4 st, gustavianska, troligen Lindome, 1700/1800-tal.

436946. STOLAR, 4 st, gustavianska, troligen Lindome, 1700/1800-tal.

Bemålade i vitt och guld. Kannelerade ben. Oval ryggbricka. Stoppad sits och rygg.

Bruksslitage. Restaurerade samt kompletterade. Senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 011