436899. SPEGEL, samt konsolbord, bemålad, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900.
Konsolbord längd 63, bredd 43, höjd 74,5 cm
Spegel höjd 86, bredd 56 cm.
Bordet med bruksslitage, färgbortfall, sprickor samt repor och märken. Spegel med färgbortfall på ram, spegelglaset lite ansatt.