KRUKOR, 2 stycken, keramik, Rörstrand.

4368680. KRUKOR, 2 stycken, keramik, Rörstrand.

1 st Kruka, Sylvia Leuchovius, höjd 13,5 cm, diameter 20,5 cm.
1 st kruka, Jackie Lynd, höjd 17,5 cm, diameter ca 24 cm.

Bruksslitage, lagning handtag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 221