EN HANDMÅLAD EXIDE REKLAMSKYLT.

4368525. EN HANDMÅLAD EXIDE REKLAMSKYLT.

'Exide For Radio Power', en reklamskyltmodell från cirka 1934 ombord som visar en pylon, stämplad på baksidan med upphovsrätt för 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 75 cm x 49 cm.

Med märken och slitage som står i proportion till ålder, några fuktmärken och en tår/skalning i nedre högra hörnet.

Tema

A Private Collection Of Hand-Painted Advertising Signs

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 149