4368525. EN HANDMÅLAD EXIDE REKLAMSKYLT.
'Exide For Radio Power', en reklamskyltmodell från cirka 1934 ombord som visar en pylon, stämplad på baksidan med upphovsrätt för 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 75 cm x 49 cm.
Med märken och slitage som står i proportion till ålder, några fuktmärken och en tår/skalning i nedre högra hörnet.