4368085. VÄGGUR, 18-/1900-tal.
Fanerat med valnöt, svärtade detaljer. Ca 28x88x15 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Dekordelar saknas. Torrsprickor. Ingen funktionsgaranti lämnas. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.