Kamerahus, Praktica IV, Kamera Werkstätten Guthe & Thorsch.
Kamerahus, Chinon, "CE-3 Memotron", serienr: 143690.
Objektiv, Expert Zoom, 1:3.5 f=40-105 mm, 671232, 67ø.
Objektiv, Auto Chinon, 1:1.7 f=55 mm, 502367.
Objektiv, Auto Chinon, 1:1.7 f=55 mm, 441732.
Objektiv, Asahi Opt.Co, "Macro-Takumar", 1:4/50, 1315895.
Objektiv, Konica, "Hexar AR", 135 mm F3.5, 4206407, 55ø.
Objektiv, Helios-44M, 2/58.
Objektiv, Sigma, DL Macro, 70-300 mm 1:4-5.6 D, 1239672, ø58.
Blixt, Metz, 45 CL-1.
Blixt, Nissin, 340T.
Blixt, Sunpak, auto 300.
Ringblixt, Minicam Japan.
APS Auto teleplus 2x converter.
Bruksslitage. Patina. Objektiv, mestadels med mindre fukt-defekter och små repor. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Objektiv, Helios-44M, 2/58.
Blixt, Metz, 45 CL-1.
Blixt, Nissin, 340T.
Blixt, Sunpak, auto 300.
Ringblixt, Minicam Japan.